ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ

Παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες όλων των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας να συμπληρώσουν με τα στοιχεία τους (υποχρεωτικά όλα τα πεδία) μέχρι τη ΤΡΙΤΗ 17/3/2020 και ώρα 12.00μ.μ. την παρακάτω φόρμα, προκειμένου το σχολείο να ολοκληρώσει τη διαδικασία καταχώρισης των στοιχείων των μαθητών/τριών στο πληροφοριακό σύστημα myschool.

Σας ενημερώνουμε ότι κρίνεται αναγκαίο να ενημερωθεί  το πληροφοριακό σύστημα myschool του Υπουργείου Παιδείας με τις ηλεκτρονικές διευθύνσεις (email) και τα κινητά τηλέφωνα των κηδεμόνων που μέχρι σήμερα δεν έχουν καταχωριστεί στο σύστημα και να γίνει επικαιροποίηση των στοιχείων που έχουν ήδη καταχωριστεί. Επισημαίνεται ιδιαίτερα η υποχρέωση των γονέων και κηδεμόνων να δηλώσουν έγκυρη-ενεργή διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (email) και έγκυρο-ενεργό αριθμό κινητού τηλεφώνου προκειμένου να ενημερώνονται για θέματα που αφορούν τη λειτουργία του σχολείου και για θέματα ΤΗΛΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ που θα ξεκινήσει το επόμενο χρονικό διάστημα.

Η φόρμα που πρέπει να συμπληρωθεί βρίσκεται στο παρακάτω σύνδεσμο:

Ζήση Δέσποινα

ΠΕ78