ΔΡΑΣΗ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΗ ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΔΙΑΔΙΚΤΥΟ

Συμμετοχή όλων των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας σε τηλεδιάσκεψη που οργάνωσε η Διεύθυνση Ηλεκτρονικού Εγκλήματος της  Ελληνικής Αστυνομίας για την ασφαλή πλοήγηση στο διαδίκτυο.Στην ενημερωτική αυτή δράση είχαν ταυτόχρονη σύνδεση σχολεία όλων των  βαθμίδων από όλη την Ελλάδα και ελληνικά σχολεία του εξωτερικού. Κατά τη σημερινή τηλεδιάσκεψη εξειδικευμένοι Αξιωματικοί Ειδικών Καθηκόντων, παρουσίασαν με τρόπο κατανοητό και προσιτό στους μαθητές τους κινδύνους του Διαδικτύου, την προστασία από αυτούς και την ασφαλή αντιμετώπιση τους.Στο πλαίσιο της τηλεδιάσκεψης οι μαθητές είχαν την ευκαιρία, να συνομιλήσουν με τους αξιωματικούς της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος, οι οποίοι απαντούσαν σε ερωτήματά τους, σχετικά με την ασφάλεια στο διαδίκτυο.

1-n

2-n